Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie k. Śmigla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 luty 2024 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
 2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą nam w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna” składana w czasie Wielkiego Postu do skarbonek w naszych kościołach.
 3. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra – Papieżu Franciszku. Po Eucharystii zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do Proślic.
 4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu w Polanowicach o godz. 1730 po niej Msza św. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w czwartek pół godziny przed Mszą św. w Jakubowicach.
  Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu po Mszach Świętych.
 5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych przed kościołami będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieła misyjne i polskich misjonarzy.
 6. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia Mały i Duży Gość Niedzielny.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
                         Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

2392909
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
533
1421
8315
2372037
40081
59390
2392909
Twoje IP: 35.175.201.191
Czas serwera: 2024-02-23 04:15:53

Imieniny

Dzisiaj jest dzień: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian