Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

23 czerwca 2024 r.

XII Niedziela Zwykła

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, dziękując za Boże miłosierdzie. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. We wtorek w Proślicach na Eucharystii o godz. 1700, naszymi modlitwami obejmiemy naszych ojców, prosząc dla Nich o Boże błogosławieństwo, a tym którzy odeszli do wieczności, będziemy wypraszać łaskę nieba.

2. Jutro, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msze Święte w Proślicach i Polanowicach.

3. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. W uroczystość zapraszam na Msze Święte do Jakubowic i Polanowic.

4. Parafia w Smardach Górnych organizuje katechezy przedślubne – tzw. kurs przedmałżeński. Najbliższe katechezy rozpoczną się w piątek 6 września 2024r. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.

5. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia dzisiaj Gość Niedzielny.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:   ZAPOWIEDŹ III

Daria Czajkowska, panna zam. w parafii Polanowice

Łukasz Sattler, kawaler, zam. w parafii Polanowice

7. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
1934