Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

18 luty 2024 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą nam w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna” składana w czasie Wielkiego Postu do skarbonek w naszych kościołach.
  3. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra – Papieżu Franciszku. Po Eucharystii zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do Proślic.
  4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu w Polanowicach o godz. 1730 po niej Msza św. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w czwartek pół godziny przed Mszą św. w Jakubowicach.
    Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu po Mszach Świętych.
  5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych przed kościołami będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieła misyjne i polskich misjonarzy.
  6. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia Mały i Duży Gość Niedzielny.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
                           Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
2372037