Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie k. Śmigla

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 19 marca 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Po Mszy św. do Jakubowic na spotkanie  zapraszam Akcje katolicką.
 3. Od najbliższego piątku rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ojciec kapucyn MarekZimny – Wikary i ekonom domu zakonnego w Wołczynie. Ofiary złożone w sobotę i niedzielę przeznaczone będą jako nasza wdzięczność dla ojca rekolekcjonisty.
 4. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii będzie w sobotę 25 marca od godz. 1000 we wszystkich Kościołach.
 5. W tym tygodniu z racji rekolekcji Droga krzyżowa będzie tylko w Jakubowicach w piątek o godz. 1530.W niedziele po Mszach Św. rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
 6. W najbliższy sobotę – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywamy 31. rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia.W swoich modlitwach pamiętajmy o wspólnocie naszej diecezji.
 7. W minionym tygodniu głosiłem Rekolekcje Wielkopostne w parafii Krzywizna. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczam na rzecz budowy naszej plebani.
 8. W dwie następne niedziele po Mszach Św. przed Kościołem zbierane będą ofiary przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 9. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia Mały i Duży Gość Niedzielny.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia i owocnie przeżytego czasu Wielkiego Postu. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

Licznik odwiedzin

1901131
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2320
440
4234
1892937
17997
22544
1901131
Twoje IP: 3.236.207.90
Czas serwera: 2023-03-23 11:50:04

Imieniny

Dzisiaj jest dzień: 23 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
stat4u