TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                                25. 10.2020

OŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Ks. abp. Grzegorz Ryś, administrator diecezjalny wydał komunikat, w którym prosi: " Zadbajmy o pomoc osobom starszym i samotnym, a także o umacnianie wzajemnych więzów rodzinnych. W duchu wzajemnej miłości chrześcijańskiej proszę także o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzanych przez władze państwowe, zwłaszcza tych dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych, odległości między nimi, i noszenia maseczek. Proszę wszystkich wiernych o przyjmowanie Komunii świętej na dłoń, a te osoby, które przyjmują Ją do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce. Proszę, aby zasady te stosowano także podczas celebracji liturgicznych sprawowanych ewentualnie na cmentarzach w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Księży proszę o zabezpieczenie w kościołach i kaplicach możliwości dezynfekcji dłoni, nieustanne przypominanie o powyższych zasadach i zwiększenie w niedzielę i święta liczby sprawowanych Mszy świętych. Osoby zaś korzystające z dyspensy, której udzieliłem 16 października br. zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe"

2. Za tydzień, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z prośbą przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego Msze Święte 1 i 2 listopada będą sprawowane w kościele. Na cmentarz udajemy się indywidualnie, bez procesji żałobnej. Przypominam, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń.

3. Dziś po południu o godz:15.00 w Polanowicach różaniec za zmarłych z wypominkami

4. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Diecezji

+ Grzegorz Ryś

Administrator Apostolski

Diecezji Kaliskiej

1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30
  2. Dziś zbiórka do puszek na Misje
  3. Administrator Apostolski Ks. Abp. Grzegorz Ryś udziela dyspensy od obowiązku udziału we Mszy Świętej niedzielnej do 15 listopada. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowo-telewizyjne.
  4. Zgodnie z zaostrzeniem epidemicznym w kościele od dzisiaj może przebywać: Proślice 55 osób; Jakubowice 20 osób; Polanowice 72 osoby
  5. Za tydzień zmiana czasu i zmiana godzin Mszy Św.

Jakubowice 8.30; Proślice.-9.45;  Polanowice -11.15

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku